top of page
wirusy

Terapie uzależnień

Rzucić palenie – to możliwe!

 

W naszym kraju papierosy pali aż 9 milionów ludzi. To prawie jak epidemia, której ulegamy z własnej woli. Statystyczny Polak wydaje rocznie około 4,5 tys. zł na tytoń. Obciążenie budżetu to jeszcze nic w porównaniu ze spustoszeniem, jakie palenie sieje w organizmie. Wciągany dym zawiera tysiące szkodliwych związków chemicznych, które systematycznie i  skutecznie niszczą zdrowie i kondycję. Nikotyna obciąża płuca, serce, mózg, nerki i wątrobę. Palenie osłabia odporność i sprawność fizyczną, negatywnie wpływa na potencję i powoduje zaburzenia płodności, zwiększa ryzyko zachorowania na nowotwory. Wniosek jest prosty – kto chce się cieszyć dobrym zdrowiem i długim życiem, ten nie pali.

 

Jedną z najskuteczniejszych metod, pozwalających zerwać z nałogiem, jest terapia antynikotynowa przy pomocy biorezonansu.  

 

Rzucanie palenia z aparatem BICOM – 90% skuteczności!


Jak wygląda terapia?

Przed przystąpieniem do zabiegu, umieszcza się niedopałek papierosa w elektrodzie kubkowej podłączonej do aparatu BICOM. Osoba poddawana terapii jest również zintegrowana z aparatem za pomocą elektrod. Po włączeniu odpowiedniego programu w aparacie zachodzi reakcja mająca na celu wygaszenie głodu nikotynowego, który powinien ustąpić w przeciągu 2-12 godzin. Gdyby jednak głód nikotynowy pojawiał się w dniu terapii, absolutnie nie wolno wprowadzać nikotyny do organizmu, ponieważ osłabi to
znacznie efekt terapii i może spowodować niepożądane reakcje, np. biegunka, wymioty.
Wyraźny brak chęci palenia odczuwa się już następnego dnia rano. W ciągu najbliższych 10-14 dni pozostanie opanowanie odruchowego sięgania po papierosa, czyli walka z uzależnieniem psychicznym.

 

Zalecenia po terapii

Pozytywnym skutkiem terapii jest brak potrzeby zapalenia nawet w towarzystwie palących. Bierne palenie nie stanowi zagrożenia, lecz pierwszy aktywnie wypalony papieros, choć nie smakuje, powoduje pojawienie się głodu na nowo, a więc niweczy skutki leczenia. W tej sytuacji wizytę należy powtórzyć. Najważniejszym więc zadaniem po terapii, przy nieobecności głodu, jest niepozwolenie sobie nawet na jednego papierosa, a wtedy efekt utrzyma się bezterminowo.
Po zabiegu obserwuje się wzmożone pragnienie, niekiedy zwiększoną senność i potliwość. W trakcie terapii dochodzi do uruchomienia oraz ewakuacji z tkanek nagromadzonych wcześniej toksyn. Proces ich usuwania zachodzi poprzez nerki, skórę i jelita. Zatem w ciągu kilkunastu godzin po zabiegu należy wypić od 1,5 do 2 litów wody niskozmineralizowanej, aby ułatwić proces ich wydalania. Zalecane są również częstsze kąpiele. Nie zaleca się stosowania żadnych środków zawierających nikotynę (gumy, plastry), bez których skuteczność jednorazowej terapii szacuje się na ok. 90%! Pozostała grupa osób, u których głód został zmniejszony, ale nie udało im się całkowicie zerwać z nałogiem, powinna zgłosić się na kolejną wizytę.
Prosimy pamiętać, że bez odrobiny woli rzucenia palenia, nawet najlepsze metody nie odniosą oczekiwanego efektu. Twój organizm ma duże zdolności do samooczyszczania i regenerowania.

 

Wsparcie terapii dodatkowymi metodami

Aby oczyścić organizm z nagromadzonych w czasie palenia toksyn i wzmocnić efekt terapii antynikotynowej, zaleca się dodatkowo:

- przez ok.2- 3 tygodnie przyjmować witaminę C 2 x 1000 mg,

- zastosować ziołową kurację odtruwającą (dobrze sprawdzą się napary z: czosnku niedźwiedziego, mięty, rozmarynu, dziewanny, ostropestu, karczocha)

- stosować przyprawy pomagające oczyścić płuca: pieprz cayenne, tymianek, imbir, lukrecję,

- robić domowe inhalacje z dodatkiem olejków eterycznych, które pomogą rozbić złogi i zatory obecne w płucach (polecamy kąpiele z olejkiem eukaliptusowym i olejkiem z oregano),

- jeśli w czasie terapii pojawi się chęć zapalenia papierosa, sięgać po naturalne środki osłabiające głód nikotynowy: np. żucie korzenia lukrecji albo ziaren kakaowca, picie soku z noni.

 

Jeżeli w tym momencie rzucisz palenie to:


w ciągu 20 min. tętno obniży się oraz ciśnienie tętnicze krwi powróci do normy,
w ciągu 8 godz. poziom tlenu we krwi wzrośnie, a poziom tlenku węgla zniknie,
w ciągu 24 godz. ryzyko ostrego zawału mięśnia sercowego znacznie się zmniejszy,
w ciągu 48 godz. Twoje zmysły smaku i węchu zaczną działać normalnie,
w ciągu 2 tyg. do 3 miesięcy układ krążenia ulegnie wzmocnieniu, polepszy się Twoja kondycja fizyczna,
w ciągu 1 do 9 miesięcy wydolność układu oddechowego poprawi się, ustąpi kaszel, duszności, zmęczenie,
po 1 roku ryzyko zachorowania na chorobę niedokrwienną mięśnia sercowego zmniejszy się o połowę,
po 5 latach ryzyko zachorowania na raka płuca, jamy ustnej i krtani, przełyku zmniejszy się o połowę; obniży się ryzyko wystąpienia udaru mózgu,
po 10 latach ryzyko zachorowania na chorobę niedokrwienną serca będzie podobne jak u osoby nigdy nie palącej,
po 15 latach ryzyko zachorowania na raka płuca będzie podobne jak u osoby nigdy nie palącej.


Czy to Cię przekonuje? Jeżeli Twoja odpowiedź brzmi: tak, oznacza to, że jesteś mądrym i rozsądnym człowiekiem. Zastanów się, czy dla tych kilku minut przyjemności, które daje Ci zapalenie papierosa, warto żyć gorzej i umierać wcześniej niż osoba która nie pali? Decyzja należy do Ciebie.

Prosimy aby na zabieg przynieść ze sobą pół spalonego papierosa razem z popiołem.

 

 

Inne terapie


W naszym gabinecie również wykonywane są zabiegi wspomagające rzucić nałóg alkoholowy oraz uzależnienia od leków.

bottom of page